|
Actueel
Actueel
Kerkdiensten vanuit 't Trefpunt:
4 januari 26: https://youtube.com/live/8XuMEVrg75A
Klik hier om naar de liturgie bij deze viering te gaan.
Als u met b.v. uw smart-televisie naar de uitzendingen wilt kijken kunt u in YouTube zoeken op “trefpunt Bennebroek”. Hier staan dan alle beschikbare openbare uitzendingen vermeld.
Voor oudere diensten gaat u in de balk links naar het kopje "kerkdiensten in beeld en geluid". Ook kunt u op YouTube zoeken naar “trefpunt Bennebroek”
Het actuele programma van de kerk zoals de ontmoetingsochtenden, Trefpuntcafé, de bijeenkomsten van de commissie Bezinning en Verdieping staan in de "Agenda kerkelijke activiteiten" vermeld. Hier treft u tevens alle bijzonderheden aan.
Onder het menu 'Vieringen per maand' treft u het aparte rooster aan van de zondagochtend vieringen. Soms is er extra informatie beschikbaar over de betreffende viering, dan klikt u op 'meer details' en als er meer tekst beschikbaar is, kunt u deze daar lezen.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Trefpuntcafé 9 januari over “reuma”
Het nieuwe jaar wordt in het Trefpuntcafé op 9 januari geopend met een hedendaagse kijk op reumatische ziekten. Mevrouw Conny van der Laken is hoogleraar reumatologie en zal vertellen over de meest moderne en actuele ontwikkelingen in haar vakgebied.
Reuma is een verzamelnaam voor meer dan honderd aandoeningen die gewrichten, pezen, spieren en soms ook organen kunnen aantasten. Het kan wisselende klachten geven, onzichtbaar zijn voor de buitenwereld en invloed hebben op werk, gezin en dagelijks leven. Aandacht zal ook worden besteed aan artrose dat juist in de oudere leeftijdscategorie veel vaker voorkomt. Het risico op de ziekte stijgt met de leeftijd maar is ook afhankelijk van andere factoren.
Hoewel reuma al eeuwen bestaat, is onze kennis en behandeling de afgelopen jaren sterk veranderd en verbeterd. Sinds een aantal jaren begrijpen we reuma niet langer alleen als een “slijtageprobleem” of een ouderdomsziekte. Bij veel vormen van reuma blijkt het afweersysteem zo in de war dat het eigen lichaam wordt ‘aangevallen’ waardoor reuma-klachten en symptomen juist ontstaan.
Gelukkig is de behandeling de laatste jaren sterk verbeterd en zien we een opkomst van zogenaamde gepersonaliseerde geneeskunde: behandelingen worden steeds vaker afgestemd op de patiënt. Ook hoe technologie hierbij heden ten dage een grote rol speelt hoort u deze avond.
Het Trefpuntcafé is gevestigd aan het Akonietenplein 1 in Bennebroek. De deuren ervan gaan om 20:00 uur open. Het programma start om 20:30 uur , duurt (inclusief pauze) tot 22:00 uur waarop er nog een informele nazit volgt. Hartelijk welkom !
----------------------------------------------------------------------------------------------------
|